www.nahoupackach.cz

... všetko je to o krídlach

Středa, 06 Červen 2012 21:00

V těchto dnech se významného jubilea dožívá Mila Haugová. Je neuvěřitelné jak se tato skvělá básnířka i po tolika letech plodné práce dokázala vyhnout patosu, překombinovanosti či vyprázdnění ve zpracování svého klíčového motivu - milostného splynutí muže a ženy.

Naše poetické divadlo se s hlubokým respektem připojuje ke gratulantům.


I Z B A

Perlorodka.
Ešte som sa celkom nezatvorila; ruky a nohy
mi prerastajú cez posteľ a hlava (tvoja)
Krížom cez posteľ povieš takto je to lepšie
matrace majú iný smer
Roznežnenie ani neviem či... a kedy prídeš
nevieme sa lúčiť deň a noc boli okrúhle
Ako Cézannovo jablko - - - je nedeľa a pondelok
12. a 13. júl
Milovanie akoby sme liezli po zlatých skalách

 

 

 
 

1.6. "Děti, čtete?"

Pátek, 01 Červen 2012 23:40

Den doprovázený občasnými a náhlými přeháňkami dal nakonec festivalu ve Strahovském kláštěře (a tato pražská památka jinak rozhodně stojí za pozornost a zastávku při dalším výletě do okolí Hradu !) možná tu správnou atmosféru k naplnění jeho „výzvy“ – tedy stáhnout se do klidu a vychutnat si krásné čtení. V komorním prostředí odehrálo divadlo Na houpačkách inovované představení „O rybáři a zlaté rybce“, ještě navíc uvozené již klasickou Rusalkou. Potěšily nás spontánní reakce dětí, děkujeme publiku i pořadatelům za podporu. A mimochodem - co zrovna čtete ? A co na to R1 strýček Míša ... (?)

Na MDD nad knížkami a s divadlem

Úterý, 29 Květen 2012 07:00

Předpověď na 1.6. neslibuje to krásné předletní počasí, na které jsme tak lehce v uplynulých dnech zvykli. Přesto si můžete užít Den dětí s divadlem Na houpačkách v PNP na akci "Děti, čtete ?" - jak jsme již samozřejmě také dříve anoncovali. Aktualizovaný program festivalu zde.

 

 

O potřebě básně, andělích a naději

Úterý, 22 Květen 2012 23:04

"V půl naší zemské pouti když se vkročí/já octnul jsem se v tmavém, pustém lese/neb cesta pravá zmizela mi s očí/Ten popsati les, ruka má se třese/tak divoký byl, drsný, v stálém šeru/že vzpomínka naň nový strach mi nese!/...Jak tam jsem přišel, říci nedovedu/tak plný spánku byl jsem v oné chvíli/když minul jsem se pravé cesty sledu..." Dante Alighieri: Božská komedie, Peklo

V rámci retrospektivy "Po stopách stalkera" v dubnu 2012 proběhla přednáška Vladimíra Suchánka o Andreji Tarkovském a duchovních souvislostech v jeho díle. Záznam zde.  

 

Již příští týden v Mátě !

Čtvrtek, 10 Květen 2012 20:04

17.5. uvede divadlo Na houpačkách představení "O rybáři a zlaté rybce" v pražském mateřském centru Máta. Sledujte kalendář !

bozema-nemcova co  

 

 

Strana 21 z 22

«ZačátekPředchozí2122DalšíKonec»
Copyright (C) 2012 IntroLab by Stormfield